Blog

2022 Ahşap Kaplama

2022 Ahşap Kaplama Modelleri Nelerdir?

Her ağaçta kendine özgü bir yapı, kendine özgü bir doku bulunmaktadır. Bu nedenle ağaçlardan imal edilen ahşap mobilyaların her biri kendine özgüdür. Ahşap kaplama modelleri kullanılan ağacın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Her ağaçta sınırsız bir tasarım imkânı vardır. Ahşap kaplama, ahşabın işlenerek son halini almasına denmektedir. Ahşap kaplama yöntemi ile evlerin zeminleri kaplanabilmektedir. Sadece ev zemini değil aynı zamanda iş yeri ya da hastanelerin zemininde de ahşap kaplama kullanılabilmektedir. Ahşap ile kaplanan yerler hem estetik açıdan çok daha güzel görünmektedir hem de sıcağı alan içerisine hapsetme konusunda oldukça başarılıdır. Ağacın kurutulması ya da kesilmesinden hemen sonra yapılan bu işlemde genellikle sert ağaçlardan yararlanılmaktadır.

Afromazi Model Ahşap Kaplama

Afromazi Model Ahşap Kaplama

Kahve tonu ve krem rengi arasında bir renge sahip olan Afromazi ahşap kaplama modeli sert bir ağaçtan imal edilmiştir. Kolay temizlenebilen yapısı sayesinde sık tercih edilen bu model özellikle dar odalarda ve koridorlarda kullanılmaktadır. Ürün, açık rengi sayesinde küçük odaları aydınlık göstermek için bire birdir.

Amerikan Free Ceviz Ahşap Kaplama Modeli

Amerikan Free Ceviz Ahşap Kaplama Modeli

Amerika’da üretilen ceviz ağaçları kullanılarak imal edilmiş olan bu ürün Afromazi modele göre daha koyu ve alacalı bir görünüme sahiptir. Amerikan Free Ceviz ahşap kaplama modeli yüzeyinde hafif kabarcıklar bulunmaktadır. Bu durum kullanılan ağacın yapısından kaynaklanmaktadır. Ürünü evinizde ya da bürolarınızda tercih edebilirsiniz.

Amerikan Hareli Ceviz Ahşap Kaplama Türü

Amerikan Hareli Ceviz Ahşap Kaplama Türü

Amerikan Hareli Ceviz ahşap kaplama türünde halka görünümlü yapılar bulunmaktadır. Ancak bu yapılan düzenli şekilde değildir. Afromazi ve American Free türlerinden çok daha koyu bir renge sahip olan bu model, kullanışlı yapısı ile bilinmektedir. Amerikan Hareli Ceviz’i geniş odalarınızda ya da güneşi fazla gören alanlarınızda tercih edebilirsiniz.

Anigre Ahşap Kaplama Modeli

Anigre Ahşap Kaplama Modeli

Anigre model farklı bir ağaç türünden özel olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle yumuşak bir dokuya sahiptir. Düz çizgiler halinde ilerleyen desenleri koyu renk, kendisi ise açık renktir. Deformasyona karşı dayanıklı olan bu ürün, kolay kolay leke tutmayan yapısı ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Anigre ahşap kaplama modeli yüzeyinde yer alan herhangi bir lekeyi ıslak bez ile kolayca çıkarabilirsiniz.

Beyaz Kayın Ahşap Kaplama Türü

Beyaz Kayın Ahşap Kaplama Türü

Türkiye’de yetişen beyaz kayın ağaçlarının özenle kesilmesi ve kurutulması sonucunda elde edilen ürün, oldukça açık bir renge sahiptir. Beyaz Kayın ahşap kaplama türü krem rengine sahip olduğu için özellikle az kullanılan alanlarda kullanıma uygundur. Eğer misafir odanız küçük ise ve odanızı daha aydınlık göstermek istiyor iseniz beyaz kayın kaplama tercih edebilirsiniz.

Doğal Çam Ahşap Kaplama Modeli

Doğal Çam Ahşap Kaplama Modeli

Beyaz Kayın modelinden çok daha açık bir krem renginde olan ürün, Türkiye’de yetişen çam ağaçlarından imal edilmektedir. Doğal çamın dayanıklı yapısı ürüne yansımıştır. Doğal çam kaplama kolay kolay leke almayan ve hızlı temizlenebilen bir üründür. Ayrıca toz tutmaması ile hijyenik olarak da bilinmektedir.

Freze Dışbudak Ahşap Kaplama

Freze Dışbudak Ahşap Kaplama

Freeze Dışbudak ahşap modeli Türkiye’nin sınırları içerisinde kalan dışbudak ağaçlarının kurutulması ile elde edilmektedir. Sağlıklı ağaçlar özenle toplanmakta ve ahşap kaplamaya hazır hale getirilmektedir. Estetik görünümlü bu ürün Doğal Çam ahşap modeli ile benzer tonlardadır. Ürün üzerinde ağaçtan kaynaklı doğal çizgiler mevcuttur.

Freze Kiraz Ahşap Kaplama Modeli

Freze Kiraz Ahşap Kaplama Modeli

Bu model kiraz ağaçlarının kesilmesi ve ardından kurutma işlemine tabi tutulması sonucu meydana gelmektedir. Freze Kiraz ahşap kaplama modeli yüzeyi diğer ahşap türlerinden çok daha kırmızı bir tondadır. Eğer oturma odanızda veya salonunuzda kullandığınız oturma grubunuz kırmızı ise bu modelde bir ahşap kaplama tercih edebilirsiniz.

Freze Meşe Ahşap Kaplama Modeli

Freze Meşe Ahşap Kaplama Modeli

Meşe ağacının dayanıklı yapısından meydana gelen bu model, yüzeyinde düz çizgiler barındırmaktadır. Ahşap yüzeyindeki çizgiler koyu kahverengi tonunda olup ahşabın kendisi krem rengidir. Üründe yer alan geçişler bu modelin daha çok koridorlarda kullanılması gerektiği izlenimini yaratmaktadır.

Yerli Parke Ceviz Ahşap Kaplama Modeli

Yerli Parke Ceviz Ahşap Kaplama Modeli

Yerli Parke Ceviz kaplama modelinden her alanda yararlanılabilmektedir. Üç farklı renk tonuna sahip olan ürün koyu kahve, açık kahve ve krem rengini içermektedir. Eğer eşyalarınızın bu ahşap modeli ile kaplanmasını ister iseniz özgün bir tarz yakalamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir