Yatak Odalarınıza Ahşap Mobilya Kaplamaları İle İhtişam Katın

Her insanın kendini rahat ve huzurlu hissettiği alan kendine özel yaşam alanıdır. Bu alanda her zaman en iyi atmosferi oluşturabilmek içinde doğru dizayn etmesi gerekir. Doğru dizayn açısından karakteristik yapı içeren ahşap kaplamalarla üretilmiş mobilyalar seçilmesi doğru tercihi ve uyumluluğu beraberinde getirmektedir.

اقراً المزيد

3193 Model Kaplama Marküteri

Ahşap Duvar Kaplamanın Değeri

Ağaç binlerce yıldır farklı şekillerde evlerimize ve hayatlarımıza girmiştir. Bu çerçevede halen ahşaptan yapılan ürünler hayatımızı kolaylaştıran başlıca unsurlardır. Ağaç eşya olmanın yanında duvar kaplamaları ile evimize ve iş yerimize estetiklik verir, sıcaklık kazandırır. Bu anlamda ihtiyacınız olan ahşap kaplama ve modelleri Woodlent ile kaliteli olarak sıcak dokunuşlara imza atıyor.

اقراً المزيد

Organik Ahşap Mobilya Kaplamaları

Binlerce yıldır kullanımlarımızdaki eşyaların hammaddesi konumunda ahşap hayatımız doğallığı açısından önemli ve sunacağı faydaları da tartışılamayacak kadar büyüktür. Fotosentez yoluyla büyümesi ve karbondioksit emre yenilebilir bir malzeme özelliğini taşıyor olması hayatımızın her bir yerinde ahşabın olmasına neden olmuş.

اقراً المزيد

Mobilya Sektöründe تلبيس قشر الخشب

Doğal bir kaynak olarak çevre dostu ve yenilenebilir olması özelliği ile sürdürülebilir, atık oluşturmayan mühendislik harikası ahşap mobilya sektörünün vazgeçilemez bir kaynağı durumundadır. Kolay bulunabilen hammadde ile hafif olması, dayanıklılığı ve işlenebilirliği en kolay ürünlerin başında gelir.

اقراً المزيد

Doğal Ahşap Mobilya Kaplamaları

Doğal Ahşap Mobilya Kaplamaları

Ahşabın doğal olması ile sizlere sunacağı faydası tartışılamaz. Ahşap fotosentez yoluyla büyür. Karbondioksiz atmosferde emilir ve yenilenebilir bir malzemedir. Mobilya üreticileri ahşap ürünlerin uzun süre kullanılabilmesi adına ahşabın özelliklerini ve uygulamalarını da bilmesi önemlidir. Ahşap organik bir malzemedir. Dolayısıyla Higroskopik ve anizotropik bir yapıya sahiptir. Bir çok alanda kullanım imkanı vardır ve termal, akustik, elektrik, mekanik, estetik bir çalışma olanakları sunar. Bir evi sadece ahşap kullanarak baştan sona inşa eder eşyalarını da bu ürünler ile yerleştirirsiniz. Başka bir malzeme ile bu kadar detaylı çalışmak mümkün değildir. Avantajı kadar dezavantajı da olan doğal ahşap mobilya kaplamaları bir çok faydası da söz konusu. Diğer malzemeler artan ısı ile genleşme yaşamasına rağmen ağaç ısıyla genleşmez, aksine kurur ve kurudukça daha da güçlenir.

اقراً المزيد

2022 Yılında Ön Plana Çıkacak Kaplama Marküteri Modelleri

2022 Yılında Ön Plana Çıkacak علامة الطلاء

Farklı renkleri ve seçenekleri ile ahşap kaplamalara katkı sunan malzemeler genel olarak kaplama marküteri şeklinde adlandırılmaktadır. İç içe geçmiş ahşap parçaların bir araya gelerek oluşturduğu yüzey kaplama marküteridir. Doğal yöntemler ile elde edilen bu üründe sentetik herhangi bir boya kullanılmamaktadır. İlk olarak Mısır uygarlıkları arasında görülen marküteri sanatı, zaman içerisinde kendini geliştirmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Türk tarihindeki ilk örnekler ise Osmanlı ve Fatih Sultan Mehmet devirlerinde görülmüştür. Günümüzde özellikle Fransa ve çevresinde yaygınlaşan bu sanatın ülkemizdeki yeri sınırlıdır. Üst düzey ahşap bilgisi gerektiren bu sanatın kullanıldığı bazı modellere aşağıda yer verilmiştir. Bu modellerden yola çıkarak evinizin farklı alanlarında marküteri sanatına yer verebilirsiniz.

اقراً المزيد

2022 Yılında Göz Kamaştıracak Ahşap Kaplama Modelleri

2022 Yılında Göz Kamaştıracak تلبيس قشر الخشب

Ahşap kaplama modelleri ile ahşaplarınızın özgün bir ruha kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlere sağlanan bu son işlem, ahşap malzemelerin çok daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Genel olarak ağaç kütüklerinin belli başlı işlemlerden geçmesi sonucu elde edilen bu modeller, ince tahta dilimlerinden oluşmaktadır. Ağacın ilk olarak kesilmesi ve ardından belirli teknikler ile kurutulması sonucu özgün ahşap modelleri ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir yapay işlem görmeden oluşan bu ürünler, doğadaki halleri ile kullanılmaktadır. Masif ahşap ismi ile de bilinen modellerin farklı dekorasyon türlerine uyum sağladığı görülmektedir. Aşağıda hem eviniz hem de iş yeriniz için kullanabileceğiniz bazı ahşap kaplama türlerine yer verilmiştir. Bu türlerden yardım alarak en çok hoşunuza giden ahşap kaplamayı belirleyebilir ve yaşam alanlarınızda zarif bir dekorasyon ortaya koyabilirsiniz.

اقراً المزيد