Blog

Woodlent Wood Veneer

Ahşap ürünlerinde istediğiniz ebatlar aradığınız kalite! Farklı seçenekleri olan ahşap ürünleri en uygun fiyatlarla Woodlent'te!

Son yılların en popüler tercihlerinden biri kaplama sanatıdır. Fakat yıllar geçse de popüleritesi hiç kaybolmayan aksine daha çok talep edilen ahşap işleme kaplama sanatlarında da icra edilmektedir.

Kaplamalar ahşap, sunta ya da orta yoğunluktaki lif levhalar ile panellere yapıştırılan ince ahşap dilimler ile yapılmaktadır. Yapılan çalışma ile kaplamalar genelde 3 mm’den daha ince ve kapılara, üst kısımlara, dolap panellerine, parke zeminlere ve mobilya parçalarına modern bir görünüm kazandırmaktadır.

Ahşap kaplama sanatı ağacın türüne göre de yapılır. Her ağacın kendisine has bir yapısı ve dokuları bulunmaktadır. Bu dokular nedeniyle yapılan ahşap mobilyaların hepsinde kullanılan ağaçlarda kendisine özgü olanlarıdır. Bu anlamda ahşap kaplama sanatında kullanılacak olan modellerde ağacın özelliğine göre değişiklik gösterir.

Binlerce yıldır kullanılan ağaçlar her daim sınırsız bir tasarım imkanı sunuyor. Sanatsal açıdan ahşabın işlenerek son haline gelmesine ahşap kaplama denir. Aynı ahşap malzemeler ile bir çok zemin kaplanabilir. Aynı şekilde evinizin zeminleri, duvarları da aynı ahşapla kaplanarak güzelleştirilebilmektedir.

Modern bir tasarım ile görünüm isteyen herkesin evinde ve işyerinde ahşap kaplamayı tercih ettiği görülüyor. Bu çerçevede işyerleri kadar hastanelerin zeminlerinin de ahşap kaplamalar ile yapıldığını görmek mümkündür. Bu sayede hem estetik bir yapıya kavuşan alan hem güzel görünür hem kişilere de ayrı bir sıcak ortam sağlar. Ağaç kaplama sanatının icrasında genel olarak sert ağaçlardan yararlanılıyor.

Afromazi Model Ahşap Kaplama

Kahve ile tonlarına ait renkleri bulunan Afromazi ahşap kaplama sert bir ağaç türündün imal edilir. Bir çok zeminde kullanılabilir. Kolay temizlenebilir bir yapıya sahiptir. Açık renk daha çok evlerde, dar odalarda ve koridorlarda kullanılır. Açık renk kaplandığı bölgeyi daha aydınlık kılar.

Amerikan Free Ceviz Ahşap Kaplama Modeli

Adından da anlaşılacağı üzere Amerika’da üretilen ceviz ağaçlarından imal edilen Amerikan Free Ceviz Ahşap kaplama Afromazi modellerine göre daha alacalı bir ton sunar. Bu modelin yüzünde kabarcıklar söz konusudur. Ağacın yapısı nedeniyle bulunan kabarcıkların görüneme farklı bir ton verir. Özellikle bürolarınızda tercih edeceğiniz sert bir ağaç kaplama türüdür.

Amerikan Hareli Ceviz Ahşap Kaplama Türü

Bu kaplama türüde de halka görünümüne benzer yapılar bulunur. Bu halkalar düzenli değildir ve farklı şekiller ile karşınıza çıkar. American Free ile Afromazi kaplama türüne göre çok daha koyu bir rengi bulunur. Kullanışlı bir kaplama türlerindendir ve temizliği kolay olur. Geniş odalar ile güneşi çok gören yerlerde tercihen kullanılabilecek bir kaplamadır.

Anigre Ahşap Kaplama Modeli

Ahşap kaplama her türlü ağaçtan yapılabiliyor olsa da sert olanlar daha makbul oluyor. Anigre Ahşap kaplama ağacı da farklı bir tür ancak sert bir tabaka oluşturur. Bu sebeple temizliği bu kaplamanın da kolaydır. Deformasyonlara daha dayanıklı olduğu için yoğun hareket gören yerlerde kullanımı daha uygun olur.

Beyaz Kayın Ahşap Kaplama Türü

Beyaz kayın ahşap kaplama ağacının kaynağı Türkiye’dir. Burada yetişen kayın ağaçlarının kesildikten sonra kurutulması ile elde edilir. Açık renklidir. Krem renkli olduğu için az kullanılan yerlerde kaplama yapılması uygun olur. Özellikle misafir odalarında bu ürün tercih edilmektedir.

Doğal Çam Ahşap Kaplama Modeli

Türkiye’de yetişen çam ağaçlarından yapılan doğal çam ahşap kaplama açık krem rengine sahiptir. Çam ağacı olması çok dayanıklı kılar ve uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlar. Kolay Kolay leke tutmayan kaplamanın hızlı temizlendiğini söylemek mümkündür. Çam ağacının toz tutmaması nedeniyle hijyen açısından da çok tercih edilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *