Blog

Wood Veneer

2022 Ahşap Kaplama Modelleri Nelerdir?

Son yıllarda sıkça tercih edilen ve popüleritesini kaybetmeyen ahşap kaplama, milyonlarca yıldır evlerimizdeki yerini koruyor. Mobilyasından, duvarlarına, parkelerden dolaplara kadar kullanılan bu yöntem evlerinize farklı bir hava katıyor.
Özellikle İspanyol dekorasyonunda görülen duvarlarda ahşap kullanılması evinizin geniş ve doğal gözükmesini sağlayan bir yöntemdir. Doğa vurgusunu yansıtmayı amaçlayanlar için evlerde ahşap kaplamalar olmazsa olmazlardandır.
Ahşap, insan psikolojisinde rahatlatıcı bir etki bırakır. Evler de kullanılan ahşap mobilyalar ve dekor ürünleri evlerde de sıcak ve rahat bir ortama yol açar. Siz de ahşabın insan üzerindeki etkisi ve evlerinize yansıyan pozitif enerjisi ile tanışın.

Doğal Ahşap Mobilyalar

Salon, yatak odası ve oturma odaları gibi yaşam alanlarımızda ahşabın doğallığını yansıtacak dekorasyon ürünlerinin kullanımı, evleri huzurlu ve güven verici ortam haline getirir. Mobilya, sehpa, masa gibi göze çarpan ürünler de ahşap kaplama yapılmasıyla eviniz oldukça şık bir görünüme kavuşacaktır.
İç mekanınız da ufak ayrıntılara şimdiye kadar önem vermediyseniz ahşap kaplama ile buluşturduğunuz zaman ortamdaki havayı doğrudan değiştirebilirsiniz. Evinize adım attığınız anda bu doğallığı hissetmek isteyenler için ahşabı vestiyer, çerçeveli ayna gibi ürünlerle buluşturabilirsiniz. Çok eski çağlardan günümüze kadar gelen ahşap kültürü’nün avantajlarından da söz etmek gerekirse;
Nem ve rutubet dengesini sağlamakla beraber çevre dostudur.
Toz barındırmadığı için oldukça temiz ve parlak bir görüntü verecektir.
Kaliteli ve oldukça dayanıklıdır, uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonlarında Ahşap

Ev dekorasyonlarınızda ahşap kaplamayı siyah ile buluşturduğunuz takdirde atmosferi anında değiştirebilir ve ortaya harika görüntüler çıkartabilirsiniz. Duvarlarda siyah tonlarda ahşap kaplama kullandığınız durumlarda asil ve zerafet dolu bir görünüm verip uyumlarını sizler de göreceksiniz.
Yine salonlarınızda da farklılık yaratmak isterseniz açık renkli mobilyalarınızın süsü olan sehpalarınızı koyu tonlarda ahşap kaplamalarla şıklaştırabilirsiniz. Sıcak tonlarda bir ev dizayn etmişseniz evinizi ahşap kaplamalar ile tatlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.
Bir başka fikir olarak evlerin duvarlarında tercih edilen taş görüntüsünü ahşap eşyalar ile buluşturduğunuz zaman muntazam uyumundan kendinizi alamayacaksınız. Sıcak bir ortamla birlikte estetik görüntüsüyle evinizin en keyifli alanlarından biri haline getirebilirsiniz.
Zemine gelecek olursak yine ahşap kaplamalı bir parke tercih ettiğiniz durumlarda mobilyalarınızın renk ve uyumları son derece önemlidir. Benzer tonlar da tercihler yapmakla beraber kontrast tonlarla da evinizi dinamik havaya sokabilirsiniz.
Geniş bir eve sahipseniz geometrik stilde dekore edilmiş bir odayı ahşap kaplama kullanarak hareket katabilirsiniz.
Siz de evinizi ahşap kaplama ile tanıştırabilir, bu mutluluğa Woodlens’in kalitesiyle ortak olabilirsiniz.

İyi Dekore Evin İlk Adımı Ahşap Kaplamalar

Güzel ahşap mobilyalar, iyi dekore edilmiş bir evin önemli bir bileşenidir. Ancak çok uzun zamandır, ahşap parçalarla nasıl dekore edileceğine dair eski kurallar, yaşam alanlarımızı etkilerken yaratıcılığımızı engelledi. Bu anlamda modern tarzı ile ön plana çıkan Woodlent ahşabı evinizde yeniden tasarladı.
Özellikle yemek odanızda yeriniz varsa, geleneksel masa servisi ve yemek saklama rolüne hizmet etmek için modern ve ince detaylara sahip ahşap büfeler ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Yıllar önce mobilyalar uyumlu takımlar halinde satılırdı ve oturma odanızdaki, yemek odanızdaki veya yatak odanızdaki her ahşap parça aynı görünürdü. Mekanın korosuna katılan bu parçalar bir çok ev hanımı tarafından halen tercih ediliyor.
Mekanlarınızda çok fazla kontrast istiyorsanız, çok çeşitli yüzeylerde ahşap mobilyalar seçilmelidir. Görsel kaosu önlemek için parçaların birlikte uyumlu bir şekilde çalıştığından emin olunmalıdır. Düşük kontrastlı bir görünüm tercih ediyorsanız, oda içinde lekeli kiraz, maun ve çam parçaları gibi ince ton farkı olan birkaç parçayı bir arada seçebilirsiniz.
Ahşap günümüzde her şekle giren ve yenilenebilen bir özelliğe sahiptir. Bu yüzden özellikle tamirat açısından çok ekonomik hızlı çözümler sunmaktadır. Sağlık açısından da kendisine önemli bir yer bulan ahşap günümüzde tarz mobilya ve diğer eşyalardaki yerini almıştır. Halen bir çok kamu kuruluşu duvaklarını ahşapla kaplama yoluna gitmektedir. Bu durum odanın daha kaliteli göstermesinin yanı sıra nefes alabilen sağlıklı mekanlar yaratılmaktadır. Bu anlamda kaplama yapılacak ahşap ile ağaç çeşidi de önem kazanır. Yaşam alanlarınızın huzurlu ve mutlu bir ortama dönüşmesinde önemli olan ahşap Woodlent ile evinize en güzel haliyle yansımaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *