Blog

2022 Kaplama Sunta Modelleri Nelerdir?

2022 Kaplama Sunta Modelleri Nelerdir?

Sunta modelleri talaş formundaki ağacın tutkal ya da başka yapıştırıcılar yardımı ile birleştirilerek plaka formuna dönüşmesi sonucu oluşmaktadır. Suntalam ise saf sunta lamine işleminden geçirilmesi sonucu elde edilmektedir. Lamine işlemi sunta yüzeyinde su ve rutubete karşı dirençli olan ikinci bir katman meydana getirmektedir. Mobilya ve kaplama sektörlerinde sık sık yer verilen sunta ve suntalam, MDF’den bazı farklılıklar ile ayrılmaktadır. Sunta talaştan yapıldığı için parçacıklar arasında hava boşlukları oluşabilmektedir. MDF ise ağaç parçalarının yoğun bir şekilde birleştirilmesinden elde edildiği için hava boşlukları oluşmamaktadır. Neme ya da rutubete karşı her iki malzemenin de kendine ait avantajları bulunmaktadır. Eğer mobilyalarınızı ya da zemininizi sunta ile kaplamak istiyor iseniz bu yazı sayesinde 2022 yılı trendleri arasında girecek sunta çeşitleri hakkında bilgiye erişebilirsiniz.

Abanoz Amara Sunta Modeli

Abanoz Amara Sunta Modeli

Siyah renk düz çizgilerden oluşan sunta, kendine özgü karakteristik bir yapıya sahiptir. Kahve tonu ve siyahın birleşmesinden meydana gelen sunta, özellikle şık bir görünüm arayanların tercihidir. Bu sunta ile kıyafet dolaplarınızdan TV konsollarınıza kadar pek çok mobilyanızı kaplayabilirsiniz.

Abanoz Hareli Sunta Modeli

Talaşların yapıştırıcı ile bir araya tutturulması sonucunda elde edilen Abanoz Hareli sunta Abanoz Amara’ya kıyasla çok daha asimetrik yapılar içermektedir. Koyu kahve ve siyah renklerinin birleşiminden oluşan üründe leke tutuma ya da tozu dışarı gösterme gibi durumlar söz konusu değildir.

Abanoz Siyah Sunta Modeli

Abanoz Siyah sunta modeli sayesinde evlerinizde ya da iş yerlerinizde çok daha asil bir görünüm elde edebilirsiniz. Özellikle şık oturma gruplarının yer aldığı alanlara çok yakışan bu model, siyah ve açık kahve tonlarında üretilmiştir. Sık çizgilere sahip olan model, geniş alanların zemin kaplamasında kullanılabilmektedir.

Aniegre Sunta Modeli

2022 yılına damga vuracak sunta modelleri arasında Aniegre de yer almaktadır. Bu model diğer modellerden çok daha açık bir renge sahip olması ile bilinmektedir. Açık renge sahip olması Aniegre sunta modelinin canlı renkler ile aynı ortamda rahat bir şekilde kombin yapılabileceğini göstermektedir. Bu model sayesinde odalarınızı daha aydınlık gösterebilirsiniz.

Bambu Sunta Modeli

Bambu ağacının talaşından imal edilen bu ürün oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bambu ağacının karakteristik özelliklerine sahip olan üründe ağacın doğal çizgileri görülmektedir. Krem rengi bir renkte olan Bambu sunta modeli evlerin mutfak dolaplarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni suya karşı gösterdiği dirençtir.

Ceviz Ekstra Sunta Modeli

Ceviz Ekstra Sunta Modeli

2022 yılında evlerin farklı odalarında sık sık kullanılacak olan Ceviz Ekstra sunta modeli, çizilmelere ve suya karşı dayanıklı yapısı ile bilinmektedir. Eğer evinizde tozu ve kiri kolay kolay göstermeyen mobilyalara sahip olmak istiyor iseniz bu modeli kullanabilirsiniz. Gerek kitaplıklarda gerekse de dolaplarda sık tercih edilen bu ürün, kolay temizlenebilme özelliğine sahiptir.

Ceviz Sütlü Kahve Sunta Modeli

Ceviz ağacının sert yapısından talaş formunda üretilen malzeme çeşitli yapıştırıcılar ile birleştirilerek Ceviz sunta modellerini meydana getirmektedir. Ceviz sunta modelleri arasında Hareli’den Sütlü Kahve’ye pek çok farkı seçenek bulunmaktadır. Tüm seçenekler ceviz ağacından üretilmekte olup tek farkları renkleridir. Ceviz Sütlü Kahve sunta modelinde açık kahve tonu hakimdir.

Egzotik Ekstra Sunta Modeli

Eğer ince ve net çizgilerden oluşan bir sunta kaplama tercih etmek istiyor iseniz Egzotik Ekstra sunta modelinden yardım alabilirsiniz. Çalışma masalarının kapaklarında ya da üst bölümlerinde sıklıkla tercih edilen bu ürün dayanıklı yapısı sayesinde uzun yıllar sizlere eşlik edecektir. Siyah ve krem renginin karışımı renge sahip olan ürün farklı ortamlarda kullanılabilmektedir.

Gri Sunta Modeli

Diğer sunta modellerine oranla çok daha açık bir renge sahip olan ürün, kitap raflarından gardırop kapaklarına kadar pek çok alanda sizlere hizmet vermektedir. Gri sunta modeline kullanmak istediğiniz mobilyanızın hangi odada duracağına göre karar verebilirsiniz. Eğer mobilyanızı kullanacağınız alan güneşi az görüyor ise bu ürün sizin için doğru seçenektir.

İnce Damar Meşe Sunta Modeli

Meşenin talaş formuna getirilmesi ve ardından birleştirilmesi ile elde edilen ürün, ufak noktalı bir görünüme sahiptir. Meşe ağacının açık renk tonundan pay alan ürün ev ya da iş yerlerinizdeki mobilyalar üzerinde kullanılabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *