Blog

2022 Yılında Göz Kamaştıracak Ahşap Kaplama

2022 Yılında Göz Kamaştıracak Ahşap Kaplama Modelleri

Ahşap kaplama modelleri ile ahşaplarınızın özgün bir ruha kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Ürünlere sağlanan bu son işlem, ahşap malzemelerin çok daha kullanışlı olmasını sağlamaktadır. Genel olarak ağaç kütüklerinin belli başlı işlemlerden geçmesi sonucu elde edilen bu modeller, ince tahta dilimlerinden oluşmaktadır. Ağacın ilk olarak kesilmesi ve ardından belirli teknikler ile kurutulması sonucu özgün ahşap modelleri ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir yapay işlem görmeden oluşan bu ürünler, doğadaki halleri ile kullanılmaktadır. Masif ahşap ismi ile de bilinen modellerin farklı dekorasyon türlerine uyum sağladığı görülmektedir. Aşağıda hem eviniz hem de iş yeriniz için kullanabileceğiniz bazı ahşap kaplama türlerine yer verilmiştir. Bu türlerden yardım alarak en çok hoşunuza giden ahşap kaplamayı belirleyebilir ve yaşam alanlarınızda zarif bir dekorasyon ortaya koyabilirsiniz.

Afromozi Ahşap Kaplama Türü

Afromozi Ahşap Kaplama Türü

Bu model daha çok dekorasyon malzemelerinin tamamlayıcı ürünü olarak kullanılmaktadır. Yaşam alanlarının dekoratif bir görünüme kavuşması amacı ile kullanılan model, evin farklı alanlarına hareket kazandırmaktadır. Doğal bir tasarıma sahip olan bu model, her türlü mobilya üzerinde uygulanabilmektedir. Ancak yüzeyinin ıslanacağını düşündüğünüz mobilyalarda bu ürünü kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Farklı ağaç türlerinin bir araya gelmesi ile elde edilen model, genel olarak sert ağaçlardan imal edilmektedir. Bu ağaçlar arasında meşe, akçaağaç ve maun yer almaktadır. Ayrıca Afromazi ahşap kaplama türü için kullanılan ağaçlar için kiraz ve meşe de örnek gösterilebilmektedir. Farklı renk alternatifleri olan ürün evlerinizi güzelleştirmekle kalmayacak, aynı zamanda sizin içinizi de açacaktır.

Anigre Ahşap Kaplama Türü

Anigre ahşap kaplama türü farklı ağaç dokularının bir araya gelmesi ile elde edilen benzersiz bir modeldir. Bu modelde sınırsız bir tasarım olanağı söz konusudur. Hem modern hem de klasik stile uyum sağlayan bu model, sert ağaçtan imal edilmektedir. Eşyaların güç ve dayanım kazanmasına yardımcı olan bu model ile çevre dostu bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Modeli, hızlı ve kolay bir şekilde geri dönüşüme kazandırabilirsiniz. Farklı eşyalarınıza uyum sağlayan bu model, açık bir renk tonuna sahiptir. Modeli kullandığınız ahşap eşyalarınızı, açık renk bir duvar ile kombin yapabilirsiniz.

Amerikan Ceviz Ahşap Kaplama Türü

Ahşap malzemelerin farklı ağaçlardan meydana geldiği bilinmektedir. Bu durum her modelin birbirinden bağımsız bir isme sahip olmasını sağlamaktadır. Bu modelin adı, kullanılan ağacından ötürü Amerikan ceviz ahşap kaplama türü olarak belirlenmiştir. Bu modelin kullanıldığı ahşap türü ve levhalar çeşitlilik göstermektedir. Sert ya da yumuşak yapıdaki farklı ağaçların kullanılması ile farklı levhalar ortaya çıkmaktadır. Suntadan ya da kontrplaktan elde edilen levhalar, Amerikan model ile özgün bir stilde kaplanabilmektedir.

Beyaz Kayın Ahşap Kaplama Türü

Tabakalardaki basıncın birikmesi ile ortaya çıkan kaplama, kullanım olarak sizlere farklı avantajlar sunmaktadır. Farklı talaşların bir araya getirilmesi ile elde edilen bu tür masa ya da sandalye gibi ahşap malzemeler için uygundur. Birbirine güçlü bir şekilde bağlanmış ahşap parçacıları beyaz kayın ahşap kaplama türünü oluşturmuştur. Ahşabın yüzeyine uygun olarak entegre edilen bu malzeme, sizleri yarı yolda bırakmayacaktır. Malzeme tasarımında açık renk talaşlardan yardım alınmıştır. Böylelikle parkelerinizde ya da ahşap yüzeylerinizde içinizi açacak bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dışbudak Ahşap Kaplama Türü

Kendisine özgü bir desene sahip olan bu model, ağacın kesilmesinin hemen ardından elde edilmektedir. Bu modelde ham ahşabın el değmemiş haline ulaşılabilmektedir. Ahşabın yüzeyinin kaplanması ve bu yüzeyin doldurulması kaplama türünü daha da değerli kılmaktadır. Dışbudak ahşap kaplama türünde ahşabın en saf haline tanık olabilirsiniz. Modelin tasarlanması tamamen doğal yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Doğal ve saf bileşenlerin birbiri ile tutturulması sonucu bu model elde edilmektedir. Modelde yapıştırıcı ya da herhangi bir yapay ürüne rastlanmamaktadır.

Meşe Ahşap Kaplama Türü

Meşe Ahşap Kaplama Türü

Tamamen doğal ağaç liflerinden üretilen bu üründe herhangi bir dolgu malzemesi göremezsiniz. Yapay ahşap türlerinden daha dayanıklı olan meşe ahşap kaplama modeli sayesinde evlerinize yeni bir soluk getirebilirsiniz. Her modelde kendine özgü bir özellik bulunmaktadır. Bu durumun ana nedeni her ağacın kendine ait bir şekle sahip olmasıdır. Genel olarak mobilya sektöründe yer verilen bu tür, kolayca deforme olmayan bir yapıya sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir