Blog

2022 Yılında Ön Plana Çıkacak Kaplama Marküteri

2022 Yılında Ön Plana Çıkacak Kaplama Marküteri Modelleri

Farklı renkleri ve seçenekleri ile ahşap kaplamalara katkı sunan malzemeler genel olarak kaplama marküteri şeklinde adlandırılmaktadır. İç içe geçmiş ahşap parçaların bir araya gelerek oluşturduğu yüzey kaplama marküteridir. Doğal yöntemler ile elde edilen bu üründe sentetik herhangi bir boya kullanılmamaktadır. İlk olarak Mısır uygarlıkları arasında görülen marküteri sanatı, zaman içerisinde kendini geliştirmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Türk tarihindeki ilk örnekler ise Osmanlı ve Fatih Sultan Mehmet devirlerinde görülmüştür. Günümüzde özellikle Fransa ve çevresinde yaygınlaşan bu sanatın ülkemizdeki yeri sınırlıdır. Üst düzey ahşap bilgisi gerektiren bu sanatın kullanıldığı bazı modellere aşağıda yer verilmiştir. Bu modellerden yola çıkarak evinizin farklı alanlarında marküteri sanatına yer verebilirsiniz.

3193 Model Kaplama Marküteri

3193 Model Kaplama Marküteri

Üst düzey işçilik ile tasarlanan bu model, estetik bir görünümü bünyesinde barındırmaktadır. Oldukça uzun bir ömre sahip olan ürün, daha çok lüks mekânlarda tercih edilmektedir. Ürünün ıslak zeminde kullanımı önerilmemektedir. Ürünü ıslak olmayan hemen her yüzeyde kullanabilirsiniz. Sehpaların üst kısımlarında ve karyola başlarında rastlanan bu model, şık görünümü ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yapılan bu kaplama her müşteri için özeldir. Bu nedenle eşsiz kaplama marküteri modelleri sahip olabilirsiniz. Onlarca metre kesimin bir arada toplanması ile oluşturulan bu model, titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmaktadır. Farklı renklere sahip birden fazla ahşabın bir arada kullanılması, hoş bir görünüm ortaya koymaktadır. Bu model için önemli olan detay, ince ahşap malzemelerin doğru seçilmesidir.

3194 Model Kaplama Marküteri

Özellikle mobilya tasarımında yer verilen bu kaplama marküteri türü sizleri memnun edecektir. Sanatsal niteliği ile göz kamaştıran ürün, kaliteli bir yapıya sahiptir. Monte edilen parçalar bir araya gelerek özgün bir tasarım ortaya koymaktadır. Ardından eşsiz bir görsel çalışma oluşmaktadır. Bu modelde en sık ahşap malzemelerden yararlanılmaktadır. Ahşabın yanı sıra orman malzemeleri de kaplama için idealdir. Kadim sanatın gelecekleri baz alınarak hazırlanan bu ürün, özel tasarımları ve fikirleri bünyesinde barındırmaktadır. Pek çok geometrik şeklin bir araya getirilmesi ile oluşan model, dekoratif görünüm için güzel olanaklar sunmaktadır. Modelin yapımında bitkilerin oluşturduğu doğal motiflerden de yardım alınmaktadır. Model genel olarak masif malzemelerin üzerine işlenmektedir.

3195 Model Kaplama Marküteri

Yeni nesil tasarımların son modeli olan 3195, eşsiz bir tasarımı bünyesinde barındırmaktadır. Ev, iş yeri ya da çeşitli yaşam alanlarındaki farklı mobilyalara hayat sunan bu model oldukça kullanışlıdır. Kesik parçaların bir araya getirilmesi ile oluşan model, günümüzde oldukça popülerdir. Şık kaplama marküteri modelleri ile istediğiniz dekorasyona sahip olabilirsiniz. Büyük bir titizlik ile hazırlanan ürün, özellikle sanata ilgi duyan insanlar için idealdir.

3196 Model Kaplama Marküteri

Estetik bir tasarımın ve eşsiz sanat fikirlerinin bir araya gelmesi ile ortaya çıkan 3196 kaplama marküteri ile evlerinizde şaheserler yaratabilirsiniz. Birbirinden farklı pek çok motifi içerisinde barındıran bu model, oldukça nadir bir tasarıma sahiptir. Sanatın ihtişamını evinize kadar taşıyan bu model sayesinde eşyalarınıza yeni bir ruh kazandırabilirsiniz. Gelişen teknolojik gelişmelerin yakından takip edilmesi ile oluşturulmuş bu model, zengin ürün çeşitliliğine sahip kaplama marküteriler arasından yalnızca biridir.

3197 Model Kaplama Marküteri

3197 Model Kaplama Marküteri

Masalarınızın, yan sehpalarınızın ya da orta sehpalarınızın desenleri için kullanabileceğiniz bu model zamansız bir şıklığı evinize kadar taşımaktadır. Doğanın büyüleyici etkisi ile hareket eden model, usta sanatçıların ellerinden çıkmıştır. Ahşabın farklı tonuna uyum sağlayan modeli özel bir teknik ile kendi eşyalarınıza entegre edebilirsiniz. Sahip olduğu eşsizlik ve şıklık ile en iyi kaplama marküteri olmaya aday gösterilen ürün, modern stil ile tasarlanmış evlerde kullanılmaktadır. İlk dönemlerde yalnızca bazı ağaçların üzerine uygulanan teknik, zamanla levhalara da yansımıştır.

3198 Model Kaplama Marküteri

Minimal çizgileri ve açık rengi ile göz kamaştıran bu sanatsal modeli çok seveceksiniz. Evinizde ya da bürolarınızda yer verdiğiniz ahşabın farklı bir boyut kazanabilmesi için yeni nesil kaplama marküteri tercih edebilirsiniz. Şıklığı ile göz kamaştıran bu model, açık rengi ile odalarınıza ferah bir görünüm kazandıracaktır. Modeli masalarınızda, sıralarınızda ya da sehpalarınızda kullanabilirsiniz. Sade bir rengi olan bu model, hareketli parçalara kolay uyum sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.